הדף נטען...
GLGLTZ DAY PLAYLIST 2018


״ואהבת לרעך כמוך״ / שיר ההמשך של חם ויפת מהקומדי סטור

אז גיל ססובר פנה אליי בבקשה להלחין ולהפיק מוזיקלית את השיר הבא של חם ויפת. הוא ורובי דואניאס היו גיבורי תרבות, אי שם בתקופת ה״קומדי-סטור״ והשיר שלהם היה סוג של ״קאלט״! אתם יודעים מה אומרים על קאלט !? שאסור לגעת. מפחיד ? אולי... אבל הנה, התכנסה החבורה הנכבדה אצלי אחרי סשן מקדים עם מר ססובר שבו התווינו את הלחן והמבנה. ואז בשעת לילה מאוחרת, בחדר העבודה הפרטי שלי, וכשלמטה ישנים אשתי והילד הקלטנו את ״ולכ״. יובי (יוגב כהן) הגיע לתת בבוזוקי ביום למחרת וצ׳ק צ׳אק מיקסטרתי הכל והעפנו לעורך הוידאו שהעלה את הסרטון במונו (!) והנה לפניכם הסרטון המתוקן. הפסדנו כמה אלפי צפיות אבל לא נורא. האם התוצאה טובה כמו המקור ? טוב, זה אתם תחליטו.
״מאמי״ / אורן ברזילי

את אורן ברזילי היכרתי מ״החברים של ד״ר קספר״ או בקצרה, הקספרים. הוא הרי היה הסטטיק והבן אל של הדור שלי! מפוצץ בכישרון ובכאריזמה ובעל יכולות כתיבה משובחות ובמוחו קדח רעיון, לחדש את השיר המפורסם ״מאמי״ (מהסרט ״מאחורי הסורגים״). לאורן היה ויז׳ן מאוד מסויים באשר להפקה. וכבר בפגישה הראשונה הנחנו יסודות חזקים לעיבוד. אני זוכר שאת הסקיצה הראשונית שהכנתי שלחתי בשתי גרסאות. גרסה רגילה וגרסת mojo (ככה ממש גם כיניתי אותה). כבר בסקיצה הכנסתי לשימוש ים של ציוד אנלוג ואפקטים חיצוניים (ברזלים אמיתיים, מחוץ למחשב). אורן התלהב מאוד והמשכנו לשכלל את גרסת המוג׳ו עד לכדי תוצר מוגמר שהעפיל לפלייליסט יום בגלגל״צ(!)

״לא דיברנו״ / אסי סופר

אסי איבד חבר ילדות יקר, את אלי ז״ל. בין היתר, אסי ואלי נהגו לכתוב ולהלחין יחד שירים. אסי ביקש להקליט ולהפיק אצלי אלבום EP שמורכב מפירות היצירה שלהם. ״לא דיברנו״ היה השיר הראשון שאסי החליט לשחרר לרדיו וזכה ללא מעט השמעות. אני זוכר שבפגישה הראשונה אסי אתגר אותי במשימה שלא נתקלים בה, ביומיום: ״אני רוצה לשמוע קצת קאנטרי בתוך השיר״, ביקש. מייד, פתחנו יוטיוב והתחלנו לחפש אחר ״רפרנס״ שיכול להתכתב עם השיר. לאחר בניית הסקיצה הראשונית, קפץ סטודנט שלי במפתיע, נועם צ׳רצ׳י (מתופף במקצועו) וישר התלבשנו עליו - ״שב על הסט, תן לנו בקאנטרי״. הטייק שנועם ניגן נשאר ללא שינוי בטרק הסופי. הבאנו גם את מאור וויזל שניגן בגיטרות מיוחדות (פדאל-סטיל ובאריטון) ואפילו סולו מנדולינה הרמוני, בלי שום פוזה ובעיקר מרגש.
״שיר חותם״ / יואב אסיף

הקורונה דחפה אנשים רבים לעשות מעשים שונים. אני החלטתי, כמו הרבה חברים מוזיקאים שלי, ללמוד לתעודת הוראה. והנה לאחר מיונים שלא יביישו יחידת מודיעין בצבא הצלחתי להיכנס לפרויקט הסבה להוראה שנקרא ״חותם״ מטעם מכללת לוינסקי. החברה בפרויקט ידעו שאני מלחין ומוזיקאי וביקשו ממני לכתוב ולהלחין משהו לאחד הערבים החגיגיים, במסגרת הפרויקט. ככה בא לעולם ״שיר חותם״ שהוקלט בכלל בבית כמעט ב״וון טייק״. קצת מיקס ושפצורים עשו את העבודה והחלטתי לשים ביוטיוב והופ, הוא מצא את דרכו לכאן והסיבה לכך היא שמינימליזם היא לא מילה גסה. לפעמים אפשר להסתפק בגיטרה, פסנתר ושירה כדי להגיד את מה שיש לך להגיד.

״התחלות חדשות״ / ערן יופה

אם יש מישהו שיודע קצת על התחלות חדשות זה ערן. לפני המון שנים, בזמן שירותו הצבאי, נפגע קשה בפיגוע והיה חשש אמיתי שלא יוכל לנגן בפסנתר. לאורך השנים, השתקם ושחרר לאוויר העולם מספר שירים. ואז, הגיע אליי עם שיר מקסים שמדבר אותו מעומק הלב וכידוע ״דברים היוצאים מן הלב נכנסים אל הלב״. ההפקה והעיבוד משותפים לי ולאורן ברזילי והכיוון שלקחנו הוא לא שגרתי. מצד אחד קלאסית, פסנתר וקונטרבס ומנגד, חשמלית טלקאסטר פעמונית, אורגנים של פעם ולופ ווקאלי עם הרבה ״ספרינג ריוורב״. ערן הצליח לנצח את הפחדים והיה עם עצמו אמיתי. הוא לא וויתר ומצא את הכוחות מבפנים להתחיל מחדש. תקשיבו לסולו הפסנתר שכתבתי וניגנתי במיוחד עבור השיר הנפלא שלו.
״קופצים״ / ליאת כהן בן שושן

אז כל פעם שראינו את ארטיום מדלג ומקפץ בטריילרים של המשחקים האולימפיים 2020 (שבפועל ארעו רק ב 2021) היה השיר קופצים של ליאתי לפס-קול תפור כאילו במיוחד. ליאת היא יוצרת נשמה שהספיקה לעשות המון: לביים בתיאטרון, להקים הרכבים ווקאליים, ללמד פיתוח קול וגם... להקליט אלבום שלם אצלי לא לפני שיצרה קמפיין מימון המונים סופר מוצלח. האיכות המיוחדת בקול של ליאת מזכירה את ארץ ישראל הטובה וממלאת בכל טוב את האלבום כולו אשר זכה להשמעות ברדיו ובטלוויזיה. היו הרבה רגעים מרגשים עד דמעות באולפן שלנו אבל צלחנו את הכל ויצרנו אלבום מופת שיהיה שם וברגע המתאים גם יפרוץ קדימה.

צריכים רק מיקס ומאסטרינג ?
כנסו לכאן

טואול - בניית אתרים